Kdo je Lucie?

Tato otázka tu vyvstává od mých 18 let, kdy započala moje cesta hledání odpovědí. Tehdy mě mamka vzala na seminář „ O svém životě si rozhodujeme sami.“ Byl to velký aha moment, který jsem ještě neuměla dát do praxe. To se učím neustále po krůčcích.

Z hlediska jógy, kterou miluji a je mojí součástí, bych mohla odpovědět „Já jsem TO“, nebo jen „Já jsem“. Za „já jsem“ si můžeme doplnit cokoliv. „Já jsem láska, smutek, život, všechno…“ Z hlediska numerologie jsem ta, co má součet svých čísel 33, tedy životní číslo 6. Toto číslo znamená lásku, poznání a vztahy. Jsem ta, kdo má předávat, učit, být následována. Jsem člověk srdce, ale mám hodně zastoupenou i hlavu, která ráda analyzuje a chce pochopit.

Jsem ta, co miluje pohyb, humor a být s lidmi v kontaktu. Poznávat sebe i druhé přes prožitek. Našla jsem své poslání být vedena a vést ty, kdo chtějí. Dávat světlo tam, kde dlouho byla tma.

Lucie – Světlo do duše

průvodkyně

Racionální lidé potřebují důkazy, jak náš život funguje. Proto jsem i já šla cestou těla a poznávání se přes zkušenosti. Líbí se mi myšlenka, že pokud se zpružní tělo, zpružní se i naše mysl, tedy naše zajeté vzorce a nefunkční programy. Díky uvolnění mysli a připuštění, že i toto je možné a i toto je pro nás v pořádku, přichází nové poznání. Přichází i úleva, protože mysl, se často ráda drží „jistot“, které ale už dávno nemusí byt v souladu s námi samotnými, natož s naší duší či srdcem. Jistota je stagnace a stagnace je pomalá smrt. Naproti tomu je nejistota. Posun, život a balanc mezi těmito dvěma póly je smysl našeho bytí. A jak poznáme, že jsme v souladu se sebou? Podle pocitu, jak se v našem těle cítíme. Je nám v něm těžko, dokážeme sami sebe pohladit, podívat se sami sobě a druhým okolo nás hluboce do očí, nebo se nás to dotýká? Bolí to a vyvstávají strachy? Na tyto otázky společně můžeme hledat odpověď v mých kurzech a lekcích, nebo během individuálního léčení.

Jsem žena, která má v sobě obě polarity, jak mužskou – aktivita, jang, tak ženskou – pasivita, jin. Většinu svého života jsem v té mužské části. Ženská setkání i mateřství mi ukazují, jak hluboko v sobě mám ten tlak na výkon a neustálou potřebu něco dělat zakořeněnou. Bývá velmi těžké jít do stavu nic, ale pokud to přijde, je to velmi vyživující pro nás samé i okolí, zvláště pak pokud jsme v ženském těle.

Jsem také matkou dvou úžasných bytostí. Říká se, že synové otevírají vědomí matkám a dcery naopak otcům. A ne náhodou přišel do mého život první syn! Mateřství bylo a stále je pro mě transformačním obdobím. Kdyby nepřišli tito učitelé, zřejmě by má cesta za prozřením trvala déle. To oni jsou spouštěči a ti, kvůli kterým se zase a znovu vydávám do neznáma a hledání odpovědí na otázku: „Proč?“. Jednou jsem slyšela krásnou myšlenku: „Jak poznám, že jsem se na cestě poznání sebe samé posunula?“ Pokud máme děti, tak právě na nich. Dokud jsou malé (zhruba do 6let), jsou napojené na matku a jsou jejím odrazem. Děti se nerodí rozbité, to my rodiče a společnost do nich zaséváme ať už vědomě, či nevědomě vzorce chování a zbytek ovlivní strava, čím sebe a naše děti živíme, co pijí atd.

Pokud se zpružní tělo, zpružní se i naše mysl, tedy naše zajeté vzorce a nefunkční programy. Díky uvolnění mysli, připuštění, že i toto je možné a i toto je pro nás v pořádku, přichází nové poznání. Přichází i úleva, protože mysl, se často ráda drží „jistot“, které ale už dávno nemusí byt v souladu s námi samotnými, natož s naší duší či srdcem. Jistota je stagnace a stagnace je pomalá smrt, naproti tomu je nejistota, posun, život a balanc mezi těmito dvěma póly je smysl našeho bytí. 

Lucie – Světlo do duše

Jsem také partnerkou, milujícího otce našich dětí. Tato rovina v mém životě šla díky založení rodiny stranou. Nehodnotím, zda je to špatně nebo dobře, prostě to tak mělo být. Naše velká touha, mít rodinu byla silná a důležitá fáze našeho života, a to zda jsme na to byli připraveni nebo ne je věc jiná. Na druhou stranu, kdyby člověk dopředu věděl, co to obnáší, jaké je to vystoupení z komfortní zóny, tak do toho asi nikdy nejde. Tuto oblast svého života teprve zkoumám a učím se jí.

Jsem ta, co miluje pohyb, humor a být s lidmi v kontaktu. Poznávat sebe i druhé přes prožitek. Tedy, našla jsem své poslání, být vedena a vést ty, kdo chtějí. Dávat světlo tam, kde dlouho byla tma. 

Jóga, masáže a práce se ženami je moje celoživotní vášeň proto je pro mě vzdělávání v této oblasti samozřejmostí. Pravidelně absolvuji kurzy, kde rozšiřuji své znalosti. Zde je možné si prohlédnout certifikáty, které v těchto oblastech mám.

bohyně

Každá studánka má svůj pramen. Každý může nechat vykvést svůj lotos a konejšit se v objetí země.

Lucie – Světlo do duše
mama a syn
mamandala